Koni klece a jiné světy

Home » Kalendář akcí » Koni klece a jiné světy

Vydejte se s námi do neznámých světů zpěvačky a malířky Martiny Trchové. Výtvarné tvorbě se věnuje od svých čtrnácti let. Fascinuje ji malba akrylem a možnosti i omezení rychle zasychajících barev - tedy především pohotovost výtvarného vyjádření. Ze stejného popudu s sebou neustále nosí skicák a v drobných kresbách či malbách zachycuje okamžiky běžného života ale i deníkové momentky z cest. V roce... celý popis

Vydejte se s námi do neznámých světů zpěvačky a malířky Martiny Trchové. Výtvarné tvorbě se věnuje od svých čtrnácti let. Fascinuje ji malba akrylem a možnosti i omezení rychle zasychajících barev - tedy především pohotovost výtvarného vyjádření. Ze stejného popudu s sebou neustále nosí skicák a v drobných kresbách či malbách zachycuje okamžiky běžného života ale i deníkové momentky z cest. V roce 2015 vydala knihu Deníky z Ladakhu, která je právě takovým dokumentem z její šestitýdenní cesty do Himalájí.

Kromě fascinace malbou a kresbou se průběžně vrací též k milované grafice - zejména linorytu, ve kterém ji pohltilo odkrývání nečekaných soutisků. V roce 2017 vznikla kniha Brněnské legendy pro studenty češtiny s ilustracemi právě touto technikou.

Úplně nejaktuálnější tvorba se stáčí k vytváření drobných instalací v krabicích osvětlených žárovkou. Cyklus nazvaný "Pokojíčky" je společným dílem Martiny Trchové a brněnského architekta Tomáše Dvořáka. Spolu vytváří mikrosvěty, ve kterých jsou zachycené nejrůznější pohledy na život. Do některých můžete nahlédnout přímo a dívat se např. skrze střepy na svou tvář, do jiných se musíte podívat velmi zblízka kukátkem a odhalit tak třeba pokojík starého muže.