S horským kolem Podolským potokem i polem

Home » S horským kolem Podolským potokem i polem

Trasa vás povede polní a lesní cestou do Vápenného Podola a pak podél Podolského potoka až do Heřmanova Městce, v jehož okolí můžete obdivovat mnoho malých rybníků nebo chráněný přírodní park. Cyklovýlet můžete zakončit návštěvou některé z mnoha chrudimských památek, případně se svlažit na zdejším venkovním koupališti.

1. den (31 km)

Průběh trasy:
Seč (cyklobus Chrudim – Seč nebo po modré tur. značce) – Vápenný Podol – Heřmanův Městec – Holičky – Janovice – Čejkovice – Sobětuchy – Chrudim

Tip:
Věděli jste, že Vápenný podol býval v minulosti lázeňským městečkem? Návštěvníci místních lázní mohli využít k dopravě do městečka i vlakového spojení od Heřmanova Městce. Naleznete v jeho ulicích stopy po lázeňské architektuře nebo zrušené železniční trati s nádražím? Po namáhavém pátrání nabízíme občerstvení v penzionu Šenk nebo koupel ve venkovním koupališti nedaleko vjezdu do obce u rozcestníku Vápenný Podol.

Z Vápenného Podola podél Podolského potoka a zrušené žel. trati po modré tur. značce do Heřmanova Městce až ke vstupu do zámeckého parku (z Kostelce u H.M. také 4182).
Po 4182 (silnice 3. třídy) do centra města

Tip:
V Heřmanově Městci stojí za pozornost zrekonstruovaná židovská synagoga, kostel sv. Bartoloměje nebo zámecký park.

Z centra města po cyklotrase 4179 do Holiček (souběh se zelenou tur. značkou)


Po zelené tur.značce přes Janovice do Čejkovic (rozcestník)
Po 4111 (silnice 3. třídy) na křížení s červenou tur. značkou (lesní cesta)
Po 4111 do Chrudimi


Navštívené atraktivity a zahrnuté služby pro tento den