Z keltských Nasavrk do historické Chrudimi aneb Dolů krajem Bójů

Home » Z keltských Nasavrk do historické Chrudimi aneb Dolů krajem Bójů

Milovníci rozhleden budou potěšeni zastávkou u rozhledny Boika, potkáte zbytky keltského oppida, zaujme vás i cesta Slavickou oborou. K návštěvě vybízí také zámek ve Slatiňanech, muzeum starokladrubského koně Švýcárna či Kočičí hrádek. U rozhledny Bára pak najdete další možnost aktivního vyžití - lanový park.
1. den

Z Nasavrk po cyklotrase č. 4121 směr Kameničky (mírné stoupání)
Na rozcestí cyklotras 4121 a 4119 po 4119 směr Krásné
Rozcestník Krásné (křížení 4119 a žluté tur. značky)
Tip:Před sjezdem členitým terénem Železných Hor se můžete občerstvit v restauraci „Pod Věží“ v Krásném, která je vzdálená cca 700 m od rozcestníku Krásné, příp. ujet po cyklotrase č. 4119 ještě několik dalších metrů navíc k vysílači, jehož vrchol je nejvyšším pevným bodem v Železných Horách (796 m.n.m.).

Od rozcestníku Krásné po žluté turistické značce směr Lupoměchy a České Lhotice
Rozcestník České Lhotice (žlutá tur.značka, modrá tur. značka, Keltská naučná stezka, cyklotrasa 4114)

Tip: Na Keltské stezce Železnými horami (přibližně 400 m od Českých Lhotic směrem na Nasavrky, také po modré tur. značce směr Nasavrky) se nachází rozhledna Boika s nádherným výhledem na Chrudim, Pardubice, Kunětickou horu a za dobrého počasí také na Orlické hory, Jeseníky a Krkonoše.

Po žluté tur. značce (také Keltská NS, modrá tur. značka a 4114) směr Hradiště
Rozcestník Hradiště

Tip: Pokud vás zajímá historie nebo výhledy do romantického údolí Křižanovické přehrady, pokračujte od rozcestníku v Hradišti naučnou stezkou po žluté tur. značce ke zbytkům trojitých valů bývalého keltského oppida. Po několika dalších ujetých metrech po žluté tur. značce se vám naskytne pohled na Křižanovickou přehradu.

Od rozcestníku Hradiště po Keltské NS (zároveň po zelené tur. značce) směr Peklo
Od rozcestníku Peklo podél Chrudimky po modré tur. značce až k mostu přes Chrudimku a dále přes most podél obory vzhůru (po značené koňské stezce) až ke vstupu do Slavické obory
Slavickou oborou po veřejné cestě směr Slavice (také značená koňská stezka)
Před Slavicemi sjezd z koňské stezky na žlutou tur. značku směr Kochánovice a Slatiňany
Na rozcestí u zadního vchodu do zámeckého parku po zelené. tur. zn. (také naučná stezka Ke Kočičímu hrádku) směr Švýcárna, Kočičí hrádek
Od Švýcárny modrá tur. značka směr Rabštejnská Lhota k rozcestníku se žlutou tur. značkou
Od rozcestníku po žluté tur. značce až k rozhledně Bára a lanovému parku

Tip: Až dorazíte k rozhledně Bára budete jistě překvapeni originalitou její stavby, vzdušností a krásným výhledem (budete-li mít štěstí - až na Krkonoše). V případě, že vás cesta zatím dostatečně neznavila, neváhejte navštívit lanový park. Nezáleží na tom, jestli jste malí nebo velcí. Park nabízí okruhy pro obě skupiny návštěvníků. V blízkosti vyhlídkové věže naleznete také domek s občerstvením.

Od Báry žlutá tur. zn. směr rozcestník Rybník Perný
Od rozcestníku Rybník Perný po žluté tur. značce do Rabštejnské Lhoty a dále až k rozcestníku s červenou tur. značkou
Od rozcestníku po červené tur. značce směr Sobětuchy a dále po cyklotrase 4111 do Chrudimi až na autobusové a vlakové nádraží

Navštívené atraktivity a zahrnuté služby pro tento den